13 Eylül 2017

Accepted - İzlendi!

Yönetmen: Steve Pink
Yapım Yılı: 2006
Türü: Komedi

Türkçesi "Çılgınlar Sınıfı" olan bu film, gerçekten de çılgınlardan oluşan bir sınıfı (ya da okulu desek daha doğru olur) anlatmakta. Lisede boş boş takılan, başvurduğu tüm üniversitelerden reddedilen bir genci anlatan bu film, izlemeye kesinlikle değer.

Başvurduğu her üniversiteden red aldıktan ve ailesinden güzel bir azar işittikten sonra Bartleby'ın aklına çılgınca bir fikir gelir. İsmini duyurmuş iyi üniversitelerden biri olan Harmon üniversitesinin adından esinlenerek, South Harmon Institute of Technology (S.H.I.T.) adında bir üniversiteden kabul aldığını ailesine söyler ve işler ciddileşince üniversiteyi gerçekten kurmak zorunda kalır. İşte film tam bu andan sonra başlar!


Tüm üniversitelerden reddedilen öğrencilerin buluştuğu bu üniversitede, öğrenciler kendi öğretmenleri oluyor. Tam istediğimiz ve ihtiyacımız olan şey değil mi aslında? İşte bu yüzden filmin konusu ve felsefesi muhteşem. Başrolde oynayan Justin Long, şahane bir oyunculuk sergiliyor. Aslında yazımın başında "boş boş takılan bir genç" demiş olsam da bu gencin kendini ifade etme yöntemi, hayata ve insanlara bakış açısı adeta bir ders niteliğinde.
Aşağıda, bu dediğime örnek olacak bir sahne paylaşacağım. (Spoiler içermez 😊)

Türünden bahsedecek olursak, evet, komik ve eğlenceli bir film. Suratınızdan tebessümün kesinlikle düşmeyeceği, bazen de kahkaha atacağınız sahneler bulunmakta.
İyi günler, iyi seyirler dilerim. 🎬
Hiç yorum yok: